Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie uczestniczyła w 5 edycji projektu „ O finansach w bibliotece”.

W ramach projektu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie oraz  w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej przeprowadzone były szkolenia dla osób 50+ .

Zajęcia prowadzone były przez  bibliotekarzy, którzy podczas szkoleń dla trenerów zdobyli niezbędną  wiedzę. W szkoleniu wzięło udział 22 kursantów, którzy logując się na platformie,  zapoznali się z następującymi tematami z zakresu finansów : jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym, bank przez Internet, lokaty, kredyty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową, ubezpieczenia, bank centralny a inne banki.

Projekt ten  realizowany był przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego, z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej.

Wszystkim uczestnikom szkoleń serdecznie dziękujemy.