Cisza nad Bałtykiem,

Sztorm nad Morzem Wschodnim,

Oczyma ogarniam niebieskość,

A w duszy płonie czerwień.

- Zaglądaj w każdą kroplę wody. …

-Która z tych kropli wycieka

Z mojej rodzinnej ziemi,

Ze skiby przesiąkniętej

Potem i krwią przodków ?

/”Nadmorski monolog”,  fragmenty : Lam Quang My/

W ramach XXVIII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Gminna Biblioteka Publiczna  w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie wraz ze Szkołą Podstawową im. Jana Kasprowicza                                                                w Klikuszowej, pod patronatem Wójta Gminy Nowy Targ zorganizowała koncert słowno- muzyczny.

W spotkaniu udział wzięli mistrzowie słowa :

Andrzej Grabowski – poeta, pisarz, publicysta, Kawaler Orderu Uśmiechu, organizator Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej,

Własta Własenko – ukraińska poetka, laureatka wielu nagród literackich,

Lam Quang My –  poeta, tłumacz z Wietnamu. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Wietnamskich i Związku Pisarzy Polskich,

Jan Dydusiak – poeta, eseista, satyryk,  zamieszkały w Sydney w Australii. Przez wiele lat redaktor radia 2000 FM w Sydney, były korespondent programu I-go Polskiego Radia, TV Polonia,

Vladimir Stockman – ukraiński poeta, tłumacz, wykonawca piosenki autorskiej, laureat wielu nagród literackich.

W dniu 2 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Klikuszowej zebrana młodzież wraz  z nauczycielami  wysłuchała w wielkim skupieniu utworów poetyckich, czytanych jak też śpiewanych przez autorów polskich i zagranicznych.

Autorzy prezentując swoje wiersze starali się przybliżyć słuchaczom piękno poezji, a Vladimir Stockman przy akompaniamencie gitary pięknie  zaśpiewał  kilka utworów poetyckich.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Nowy Targ za objęcie patronatem  imprezy literackiej, a Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klikuszowej oraz Nauczycielom za współorganizację tego spotkania.

Młodzież zachęcamy do  sięgania po słowo poetyckie, które ubogaca i  czyni człowieka wrażliwym na piękno, pozwala zrozumieć to co najgłębsze i przenieść się w cudowny świat.