W dniu 21.11.2018 r. odbył się  XI Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.

W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości :  Rogoźnik, Ludźmierz, Łopuszna, Pyzówka, Harklowa, Knurów, Ostrowsko, Obidowa, Gronków, Nowa Biała, Krauszów, Waksmund.

Komisja w składzie : Emilia Nagórka - Łakomik, Piotr Łakomik, Lucyna Czubernat, Elżbieta Radecka.

Komisja przesłuchała 34 uczestników.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

Komisja wyłoniła laureatów :

Kategoria I  -  klasy I-III (szkoły podstawowe) :

Mistrz czytania – Patrycja Waksmundzka (Waksmund)

Wyróżnienia -  Gaja Koźlak (Łopuszna)

- Maciej Bednarz (Obidowa)

-  Izabela Ścisłowicz (Waksmund)

Kategoria II – klasy IV –VI :

Mistrz czytania – Konrad Długi (Nowa Biała)

Wyróżnienia –  Dominik Kolasa (Waksmund)

- Aleksandra Kurek ( Waksmund)

Kategoria III  Kl. VII, VIII, III gimnazjum :

Mistrz czytania – Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)

Mistrz czytania – Monika Bukowska (Gronków)

Wyróżnienia – Anna Kuraś (Waksmund)

Laureatom  gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.