Biblioteka Publiczna w Nowej Białej dołożyła starań, by dzieci w ciekawy i twórczy sposób spędzały popołudnia w towarzystwie dobrej książki. Inspiracją do zabaw była fascynująca  opowieść Ł. Wierzbickiego pt.: „Afryka Kazika”.         Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali o przygodach wielkiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę, jadąc  na rowerze oraz wspólnie wykonywali mapę Afryki z zaznaczoną trasą podróży Kazika. Poznali też znaczenie słowa reporter i reportaż. Nie zabrakło również zabaw animacyjnych, rozgrywek planszowych i gry w kalambury. Na zakończenie spotkań na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Biblioteka dziękuje uczestnikom zajęć oraz rodzicom za pomoc i zaufanie. Zapraszamy do częstych odwiedzin biblioteki