Podczas spotkania Arkadiusz Niemirski mówił o swojej twórczości literackiej, zainteresowaniach, działalności kabaretowej. Przybliżył uczestnikom spotkania m.in. postacie najsłynniejszych detektywów z literatury, filmów oraz twórców tych postaci. Mówił o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa. Opowiedział o swoich planach i inspiracjach i pomysłach na nowe książki w prezentacji multimedialnej. Na zakończenie przedstawił kilkuminutowy program satyryczny, a rozdając autografy czytelnikom, obok swego podpisu, rysował pistolet-symbol powieści kryminalnej.