W dniach od 21 do 25 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Lasku oraz w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko”, w ramach której zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży – czytelników wyżej wymienionych placówek. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju gier planszowych, zgadywanek czy zabaw na śniegu, jednak punkt kulminacyjny feryjnych spotkań stanowiło czytanie książki. Na bieżący rok wybrana została piękna dziecięca historyjka  zatytułowana „Ulepimy dziś bałwana”. Ponadto najmłodsi czytelnicy poznali przygody Renifera Niko, a to za sprawą emisji bajki pt. „Renifer Niko ratuje święta”. Odbyły się również  zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci ćwiczyły swoje zdolności manualne poprzez ozdabianie wykonanych z papieru bałwanków i reniferów.

Dziękując uczniom za miło spędzony czas, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania naszych bibliotek.

ferie w bibliotece