W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Pyzówce,  Stowarzyszenie „Czas na Pyzówkę” oraz Świetlica Wiejska w Pyzówce, zorganizowały dla swoich młodych czytelników ciekawe zajęcia.                                         Były warsztaty robotyki pod hasłem: „Uczymy, bawimy, budujemy z klockami Lego”, warsztaty plastyczne, których inspirację stanowił występujący w zasobach biblioteki księgozbiór regionalny, warsztaty kukiełkowe, realizowane pod profesjonalnym nadzorem animatorek z agencji artystycznej Art Cinema z Nowego Targu, a także warsztaty kosmetyczno – mydlarniane, w ramach których uczestnicy wykonali mydełka glicerynowe i babeczki kąpielowe na bazie naturalnych produktów. Nie można w tym miejscu nie dodać, iż nad całością powyższego przedsięwzięcia czuwała przedstawicielka „Skarbów z Podhala”, specjalizująca się w dziedzinie zielarstwa, ziołolecznictwa i ziołoznawstwa w regionie Podhala. Dużo emocji wzbudziło spotkanie  z naczelnikiem Grupy Podhalańskiej GOPR, panem Markiem Ciasiem, instruktorem ratownictwa górskiego, jak też psem ratownikiem, wabiącym się Lukka. Nie zabrakło również wycieczki warsztatowej do nowotarskiego Muzeum Drukarstwa, które powstało dzięki projektowi „Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów”. Zwieńczeniem zwiedzania były warsztaty introligatorskie. Ostatnią feryjną atrakcję stanowiła inicjatywa zatytułowana „Planszowe rozgrywki dla rozrywki”.

Składając prowadzącym zajęcia, uczestnikom oraz rodzicom serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w realizacji spotkań, zachęcamy do częstego korzystania z zasobów naszej biblioteki.

ferie w bibliotece