Od pewnego czasu w dniu 26 lutego widnieje w tak zwanym kalendarzu dni nietypowych Dzień Dinozaura. W związku z powyższym klasa „0” Szkoły Podstawowej w Rogoźniku została wraz z wychowawcą zaproszona na „spotkanie z dinozaurami” do siedziby Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat tych prehistorycznych zwierząt, bezbłędnie rozwiązując przygotowane z zakresu tej tematyki zadania i poprawnie wymawiając niełatwe nazwy poszczególnych gatunków dinozaurów. Ponadto z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną, a także filmik o tych gadach. Na koniec wcieliły się w rolę archeologów i próbowały dokonać odkrycia skamielin, na których widniały ślady organizmów żywych.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do częstego odwiedzania naszej placówki w celu spotkania z zawartą w niej ciekawą a zarazem wartościową literaturą.