W dniu 22.05.2019 r. odbył się XIII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu  z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie  szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Ludźmierz, Klikuszowa, Waksmund.

Komisja w składzie:

Emilia Nagórka -Łakomik , Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.

Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek :

1. Niziurski  Edmund – „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”
  2. Musierowicz Małgorzata – „Kłamczucha”
  3. Porter Eleanor H. – „Pollyanna”

Oceniana była  odpowiedź na trzy pytania oraz krótka recytacja tekstu

z wybranej książki i rekwizyty.

Komisja przyznała:

I miejsce –Emilia Tylka (Ludźmierz )

- Aleksandra Kurek (Waksmund )

Wyróżnienia – Justyna Pietraszek (Klikuszowa )

Agnieszka Kapłoniak  (Harklowa )

Milena Łukasik (Harklowa)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za ich udział i zaangażowanie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

W dalszej części Gminnego Konkursu Czytelniczego, pani Emilia   Nagórka- Łakomik  oraz Piotr Łakomik, aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem opowiedzieli o swojej pracy, która daje im wiele satysfakcji  i radości. Odpowiadając na pytania uczestników, przybliżyli tajniki zawodu aktora.

Może wielu młodych ludzi marzy o aktorstwie, śnią się im premiery i owacje, a być może pierwszym krokiem do spełnienia marzeń jest udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Czy znasz te książki?”?.

Gminny Konkurs Czytelniczy