W czasie tegorocznych zajęć wakacyjnych Biblioteka Publiczna w Ostrowsku postawiła na kreatywność uczestników. Już bowiem w czasie pierwszego spotkania dzieci tworzyły ilustracje niespotykanych na co dzień zwierząt (na podstawie poznanego wcześniej słuchowiska M. Weryho pt. „Leśne opowieści”), a następnie kolorowały szablony programu Quiver, którego aplikacja pozwoliła im oglądnąć te zwierzęta w ujęciu przestrzennym. Wiele uśmiechu przyniosło spotkanie z bohaterami komiksu „Kajko i Kokosz”. Następnie w ramach spotkania pod hasłem „Latać każdy może” uczestnicy wzorując się na pomysłowości Leonarda da Vinci, twórcy m. in. koncepcji śmigłowca,  projektowali swoje maszyny latające, którymi sterowali grając w grę planszową. Ponadto dzieci, korzystając z aplikacji do kreowania historyjek rysunkowych, próbowały swoich sił w autorskim projektowaniu kadrów i następnie plansz komiksowych. Jednak najwięcej pozytywnych emocji przyniosła druga edycja podchodów literackich, które udało się zorganizować w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Ostrowsku. Całość zakończono wspólnym ogniskiem. Uczestnicy mogli również na żywo zobaczyć hodowane przez gospodarza daniele. Biblioteka składa gorące podziękowanie państwu Trąbka, dzięki uprzejmości których możliwe było rozpalenie ogniska, a także pani Urszuli Dębskiej – Ciężobce za zaangażowanie i owocną współpracę.