W siedzibie Biblioteki Publicznej w Rogoźniku lipiec upłynął pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Placówka  przygotowała swoim czytelnikom warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy wykonali wakacyjną pocztówkę z życzeniami oraz pejzaż ze skrawków materiału. Nie zabrakło też „żywej lekcji przyrody”, kiedy to dzieci posadziły odsadki domowych kwiatków doniczkowych, które po zakończeniu zajęć zabrały z sobą do domu. Każdemu spotkaniu towarzyszyła tematycznie przygotowana książka, która służyła praktyczną poradą i wiedzą. Wyrażamy wszystkim ogromną wdzięczność za radośnie i twórczo spędzony czas.