W sierpniu 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Harklowej miały miejsce organizowane corocznie zajęcia dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Wakacje z książką i nie tylko…”. W ich ramach młodzi czytelnicy poznali słuchowisko pt. „Leśne opowieści”, obejrzeli animowany film zatytułowany „Zwierzogród”, jak również z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki „Szkoła latania”. Sporo pozytywnych emocji wywołało u uczestników wakacyjnych spotkań prezentowanie znamiennych aplikacji, dzięki którym mogli oni zobaczyć w ujęciu przestrzennym pomalowane wcześniej obrazki, a także zaprezentować w formie komiksu ułożone przez siebie historyjki. Jednak w pamięci uczniów pozostaną z pewnością na wiele lat wydarzenia związane ze zrealizowaną w nocy  z 23 na 24 sierpnia inicjatywą pod hasłem „Noc w bibliotece”, którą młodzież rozpoczęła od lektury utworu Agnieszki Gadzińskiej „Duch potrzebny od zaraz”, a zakończyła wspólnym śniadaniem wczesnym rankiem. W ramach pozostałych atrakcji wyżej wymienionej akcji umieścić należy również: malowanie pejzaży, pokaz duszkowej mody, projektowanie talizmanu, zabawę w „głuchy telefon”, „węża słownego” i skojarzenia, a także podchody. Całość zakończyło wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowej zawieszki, długopisu i dyplomu.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w organizację  „Nocy w bibliotece”, szczególnie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, inicjatorkom nawiązującej do treści książki kolacji, Radzie Sołeckiej, Panu Sołtysowi, a także pięknie czytającym teksty literackie Dzieciom i ich Rodzicom za wsparcie i współtworzenie radosnych wakacyjnych chwil.