W miesiącu lipcu 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Krauszowie zrealizowane zostały zajęcia wakacyjne pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Uczestnicy korzystali z wielu różnych form spędzania wolnego czasu, między innymi z gier planszowych i zabaw ruchowych, nierzadko na świeżym powietrzu. Z kolei w ramach II edycji stylizacji mody dzieci wykonywały prace plastyczne, korzystając z farb, pędzla i kolorowego papieru. Zorganizowane zostało także wyjście w plener, skąd uczniowie przynieśli różnorodne kamienie, które następnie przyozdobili kolorowymi farbami. Na koniec młodzież skorzystała z możliwości sprawdzenia się w roli kucharzy, czego efekt stanowiła pyszna sałatka owocowa. Do przeprowadzenia powyższych zajęć pomocą służył bogaty księgozbiór naszej biblioteki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przyjemną i pożyteczną zabawę oraz stworzenie radosnej wakacyjnej atmosfery.