W piątek 22 listopada 2019 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie, odbyły się warsztaty komiksu, które poprowadził pan Zbigniew Masternak, autor m. in. cyklu powieściowego „Księstwo”, twórca scenariuszy filmowych, dziennikarz. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas VII i VIII. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak powstaje komiks i skąd można czerpać pomysły do jego utworzenia. Uczestnicy, bazując na swojej wyobraźni, przy pomocy karki, ołówka i długopisu próbowali stworzyć krótką historię, której akcja rozgrywa się w ich rodzinnej miejscowości. Młodzi autorzy zaprezentowali swoje prace, a najlepsze pomysły na komiks zostały nagrodzone dziełami autora. Zajęcia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie oraz w Szkole Podstawowej w Klikuszowej.

Dziękujemy Dyrektorom szkół i Nauczycielom za udział w spotkaniach, a Młodzież zachęcamy do częstego sięgania po książkę, której czytanie najlepiej rozwija wyobraźnię i kreatywność.