Biblioteka Publiczna w Harklowej oraz Biblioteka Publiczna w Klikuszowej znalazły się w gronie 103 bibliotek z całej Polski, które uczestniczyły w 6. edycji projektu "O finansach... w bibliotece".

Projekt miał na celu wzrost wiedzy ekonomicznej oraz zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii. Projekt "O finansach… w Bibliotece – 6 edycja" był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI).

Na spotkaniach omawiane były następujące tematy :

- ,,Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś”,

- ,,Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie”,

- ,,Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?”,

- ,,Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim”,

- ,,Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenia emerytalne?”

Każdy, biorący udział w spotkaniach, uzyskał dostęp do kursu on-line, do webinarium, a także otrzymał mini poradnik zawierający najważniejsze wiadomości ze wszystkich obszarów wiedzy ekonomicznej zaproponowanych przez FRSI. Z pewnością przydatnym podarunkiem okazał się również pendrive z potrzebnymi  wzorami wniosków, umów, pełnomocnictw, oświadczeń, reklamacji, a także z vademecum konsumenta i kilkoma istotnymi artykułami. Ponadto kursanci otrzymali tzw. ,,wyprawki” (torba materiałowa, teczka, notatnik i długopis), które były wykorzystywane podczas spotkań.

Kurs rozpoczął się w październiku a zakończył się w listopadzie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Wszystkie materiały zgromadzone w ramach tejże edycji kursu są dostępne do wglądu w Bibliotece Publicznej w Harklowej oraz w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zachęcamy do odwiedzania naszych bibliotek.