Dnia 27 listopada 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Harklowej miało miejsce spotkanie andrzejkowe dla seniorów. Wieczór, zainicjowany przez członków Harklowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zgromadzonych czekało wiele atrakcji, poczynając od kalamburów, poprzez grę w „5 sekund”, po tradycyjne lanie wosku i obieranie jabłek na czas. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu, dowodzącego, iż umiejętności wokalne zebranych są na wysokim poziomie. Warto w tym miejscu nadmienić, że skład grupy poszerzył się o uczestników kursu edukacyjnego „O finansach…w bibliotece”.

Z kolei 28 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie zrzeszonych w szeregach Ostrowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, do którego również dołączyła nowa osoba. Także i przy tej okazji nie brakowało uczestnikom dobrego humoru, zwłaszcza że każdy z nich umiał słowem wywołać uśmiech na twarzach pozostałych. Opowieściom i anegdotom nie było końca. Grupa zapewniała, iż z niecierpliwością wyczekiwać będzie kolejnych tego rodzaju spotkań. Jako organizatorzy bezzwłocznie wychodzimy jej naprzeciw, gdyż już teraz planujemy kolejne, związane tym razem z tematyką zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.