W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Biblioteka Publiczna w Harklowej oraz Biblioteka Publiczna w Ostrowsku zorganizowały warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbyły się w dniach 18 i 19 grudnia bieżącego roku. W Bibliotece Publicznej w Ostrowsku w czasie zajęć uczestnicy ze skarpet tworzyli różnorodne skrzaty. Z kolei uczestnicy zajęć w Bibliotece Publicznej w Harklowej ze styropianowych stożków i różnego rodzaju suchego makaronu, wykonali choinki, które pięknie pomalowali i przyozdobili. Cechą znamienną dla wyżej wymienionych prac była ich estetyka oraz precyzyjne wykonanie. Spotkania zwieńczone zostały złożeniem sobie życzeń świątecznych i noworocznych, jak również łamaniem się opłatkiem.

Dołączając się do życzeń, serdecznie zachęcamy do sięgania po wartościową lekturę zarówno w czasie świątecznego wypoczynku, jak i w wolnych chwilach nowego 2020 roku.

Magia w książce…

,,Otwórz książkę, a znajdziesz świat zasypany śniegiem aż po czubki sosen i dym z komina, pierwszą gwiazdkę na bezchmurnym mroźnym niebie i ogień wesoło trzaskający w kominku. Otwórz książkę, a znajdziesz choinkę – ojczyznę baśniowych światów- gdzie tańczą delikatne baletnice, ołowiani żołnierze i drewniany dziadek do orzechów. A wśród prezentów -niezliczone cuda z drewna, papieru i pluszu.

Otwórz książkę, a znajdziesz starca z siwą brodą,  pędzącego na saniach w świetle księżyca, fabryki zabawek, ciszę leśnych ścieżek i gadające zwierzęta w oborze, stół przykryty białym obrusem, siano i dwanaście potraw.

Otwórz książkę, a znajdziesz pomarszczone dłonie bliskich, uśmiechy dawno zapomnianych osób i melodie, które chwytają za serce.

Otwórz książkę, a znajdziesz cichą stajnię daleko, daleko stąd, Dzieciątko, pasterzy, aniołów, owce, krowy i osły. I mędrców, podążających za blaskiem gwiazdy.

Wystarczy, że otworzysz książkę.”