W czasie tegorocznych ferii zimowych, w okresie od 28 stycznia do 3 lutego 2020 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko…”. Jak co roku, tak i tym razem nie zabrakło kontaktu z lekturą, w efekcie czego uczestnicy poznali przygody bohaterów czytanej w czasie zajęć książki. Ponadto dzieci mogły pograć w gry planszowe i kalambury, pozgadywać hasła rebusów i łamigłówek, a także wzmocnić swoją kondycję fizyczną dzięki grom ruchowym, bilardowi i tenisowi. Zorganizowane zostały również warsztaty plastyczne, poprowadzone przez niezastąpionego pana Łukasza Zabdyra. Ciekawą i bardzo istotną inicjatywę stanowiły zajęcia pod hasłem: „Komputer, Internet, telefon komórkowy – jak mądrze z nich korzystać?”, w czasie których młodzi czytelnicy uświadomili sobie na nowo, jakie plusy, ale i jakie zagrożenie niesie z sobą niewłaściwe posługiwanie się tymi nowymi mediami. Nie bez znaczenia były kulinaria, dzięki którym uczestnicy mogli nie tylko zjeść smaczny posiłek, ale i wykonać go własnymi rękami – już zatem od najmłodszych lat mieli oni możliwość nabycia umiejętności gustownego przyrządzania smakołyków.

Wszystkim, którzy wzięli udział w zajęciach, serdecznie dziękujemy.