W poszukiwaniu dewizy, która by mogła przyświecać spotkaniom Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Ostrowsku i w Harklowej, natknąć się można na krótkie opowiadania Brunona Fererro. W jednym z nich przeczytamy, iż ,,wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.

W ślad za ta myślą członkowie klubu DKK w Ostrowsku w dniu 29 stycznia spotkali się w bibliotece i obejrzeli film pt. ,,Dwóch papieży” w reżyserii Fernanda Meirellesa.  Podobne spotkanie odbyło się 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Harklowej. Ekranizacja doskonale odzwierciedla słowa wypowiedziane przez irlandzką pisarkę Cecylię Ahern, że „często historia jednego człowieka dla drugiego może okazać się lekcją.”  Film z całą pewnością skłania do refleksji.

Dziękując za mile spędzone chwile, zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotek  w których można znaleźć  również książki o Świętym Papieżu Janie Pawle II,  Papieżu Benedykcie XVI i Papieżu Franciszku.  Do ich lektury serdecznie zachęcamy.