7 stycznia w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury, które spośród 887 nadesłanych do wydawnictwa prac wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Uczniowie przystąpili do  kreatywnej rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych. Szkoła Podstawowa w Dursztynie została doceniona za pomysłowość w kategorii kl. I – III za projekt „Drugie życie książek” i otrzymała grant juty, zdobywając 1000 złotych na jego dalszą kontynuację. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest p. Katarzyna Jaworska, ale w całym przedsięwzięciu zaangażowani są wszyscy uczniowie i nauczyciele, a w szczególności p. Agnieszka Rusnak i p. Zofia Rafacz.

Prezentacja do projektu :