Uprzejmie informujemy, że od 14 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie wraz z filiami wznawiają swoją działalność. Ze względu na zlokalizowanie Biblioteki Publicznej w Ostrowsku w Ośrodku Zdrowia, wypożyczanie książek odbywać się będzie tylko poprzez zamówienie telefoniczne (tel. 18 2653350, 668497132).                                                                                                                                                                                          W celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa  będą obowiązywały nowe zasady funkcjonowania bibliotek.

- Przed wejściem należy zdezynfekować ręce,                                                                                                                                                                                                                                                                                                  - Obowiązuje nakaz zasłonięcia nosa i ust,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                - W GBP w Waksmundzie oraz w poszczególnych filiach może znajdować się równocześnie nie więcej niż jedna osoba na 15 m2. Przy biurku, ladzie może znajdować się tylko  jedna osoba aktualnie obsługiwana.  Rodzic/opiekun prawny może wejść do biblioteki z maksymalnie dwójką dzieci do   lat 13. Dzieci powyżej trzynastego roku życia mogą korzystać z usług biblioteki samodzielnie.

- Bibliotekarz po odebraniu książki od czytelnika, umieszcza zwróconą książkę/ książki  w miejscu kwarantanny.  Kwarantanna materiałów bibliotecznych będzie trwać 5 dni.

- Czytelnicy, którzy zamówią książki telefonicznie lub e-mailowo  lub po wejściu do biblioteki podadzą listę książek, które chcą wypożyczyć, będą obsługiwani przez bibliotekarza.

- - Korzystanie z wolnego dostępu do zbiorów jest ograniczone. Czytelnicy, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości muszą uzyskać zgodę bibliotekarza oraz mieć założoną maskę i rękawiczki.

- Ze względu na brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu między graczami oraz skutecznej dezynfekcji elementów gier zostaje wstrzymane do odwołania udostępnianie gier planszowych.

- W czytelni przy stoliku może siedzieć tylko jedna osoba.

-  Czytelnicy mogą korzystać z czytelni internetowej pod warunkiem zachowania wymaganego odstępu.  Korzystanie z Internetu i komputerów tylko dla celów  edukacyjnych, korzystania  z bankowości internetowej i e-administracji itp. Ilość osób korzystających zostaje zmniejszona o  połowę.