5 listopada 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie gościła Krystynę Śmigielską autorkę książek dla dzieci m. in. : " Tekla", "Tekla i płaczący braciszek",Węszący Renifer", "Skarb z leśnego grobowca" oraz książek dla dorosłych tj. : "Ty to głupia jesteś", ""Berżeretka bez przepisu", "Zbieracz grzechów".
W ramach spotkań autorskich z dziećmi pisarka odwiedziła już większość szkół naszej gminy. Tym razem gościła wśród młodzieży szkolnej w Morawczynie, Lasku i Knurowie.
W ramach spotkań autorskich Krystyna Śmigielska opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty utworów angażując do tego młodych słuchaczy, odpowiadała na pytania czytelników.
Spotkania autorskie z dziećmi i młodzieżą, jako forma promocji czytelniczej cieszą się dużym zainteresowaniem.
Wieczorem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie odbyło się spotkanie z dorosłymi czytelnikami.
Spotkanie z czytelnikiem dorosłym odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Czytelnicy pytali o termin następnego takiego spotkania.