Z okazji Światowego Dnia Misia 25 listopada do Biblioteki Publicznej w Ostrowsku zostały zaproszone dzieci ze swoimi pluszakami. Skorzystali z niego: Krzyś, Wiktoria, Marysia, Patrycja i Izabella.
Na spotkaniu dzieci pytane były o imiona swoich pupilków oraz oto, dlaczego to właśnie je wybrały za swoich przyjaciół. Odbyła się pogadanka na temat dbania o zabawki i szanowania wszystkiego, co ,,piękne nie dla oczu, ale dla serca”. Dzieci zbudowały również Krainę Misiów i ułożyły w niej figurki. Następnie pomalowały kolorowankę i grzecznie się pożegnały. Obiecały też, że w domu złożą imieninowe życzenia swoim Misiom, a niektóre dzieci nawet zrobią dla nich bal.
Wszyscy uczestnicy otrzymali tez zakładkę do książki i naklejkę za udział w spotkaniu.