9 grudnia na zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą
w Waksmundzie, uczniów ze szkół podstawowych w: Gronkowie, Szlembarku oraz przedszkolaków w Waksmundzie odwiedził Zbigniew Dmitroca – poeta, bajkopisarz, tłumacz , satyryk, dramaturg.

Tłumacz wierszy Achmatowej, Błoka, Brodskiego, Chodasiewicza, Cwietajewej, Gumilowa, Jesienina, Kuzmina, Mandelsztama, Venclovy, Wysockiego, współpracuje m.in. z Kwartalnikiem Literackim „Kresy”, Magazynem Idei „Europa”, „Odrą”,”Zeszytami Literackimi”.

Jest autorem tekstów piosenek : teatralnych, kabaretowych i popularnych oraz sztuk dla dzieci : Jak piraci zostali aktorami, Wielka afera w koszu z zabawkami, Klatka na krasnoludki.
Jest również aktorem utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”.

Podczas spotkań z dziećmi Autor prezentował swoje wiersze dla dzieci z następujących książek : „Kolorowy zawrót głowy”, „Raz, dwa, trzy ...liczysz Ty!”, „Zagadki wesołej gromadki”, „Literki na cztery fajerki”, „Kotka trajkotka”, „Wiersze o zwierzętach na różnych kontynentach”.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w tych spotkaniach – odgadując liczne zagadki i rymowanki oraz bawiąc się w aktorów „Teatrzyku na walizkach”.
Spotkania autorskie, pozwoliły młodym czytelnikom nie tylko zapoznać się z piękną poezją dziecięcą, ale także poznać osobiście twórcę. Wydarzenie to zapisuje się głęboko w pamięci i inspiruje do sięgnięcia po książkę.