Dzieci zostały podzielone na 3 grupy. Najpierw rysowały swój wymarzony bal karnawałowy. Później układały puzzle
z obrazkiem Świętego Mikołaja, a następnie słuchały czytanej przez Monikę Luberdę bajki pt. "Pracowity dzień". Bibliotekarka zadawała przedszkolakom do tekstu pytania, na które dzieci bardzo chętnie odpowiadały. Nie obyło się również bez ruchu. Dzieci wzięły udział w slalomie, walcząc o cenne punkty. Śpiewały też piosenki, przy których śmiały się i bawiły. Na zakończenie każde dziecko zostało zapisane jako nowy czytelnik biblioteki oraz zostało zaproszone do korzystania z księgozbioru.Każdemu uczestnikowi spotkania - Małemu Pomocnikowi Biblioteki- została wręczona nagroda w postaci książeczki z bajką oraz gipsowa figurka przedstawiająca aniołka.