TYDZIEŃ I
Pierwszy tydzień ferii w Łopusznej upłynął bardzo szybko ale przyjemnie.
W GOK-u pod opieką Pani Marii Chowaniec z Gminnego Ośrodka Kultury i Pani Aliny Nenko z Biblioteki Publicznej dzieci spędzały czas wypełniony konkursami i zabawami. Było głośne czytanie bajek, malowanie
i kolorowanie ulubionych postaci, rywalizacja w konkursach sprawnościowych oraz różne zabawy ruchowe.
Codziennie kilkoro dzieci spotykało się w GOK-u aby wspólnie spędzić wesołe chwile.
Za udział w konkursach były oczywiście nagrody co mobilizowało do uczestnictwa w tych zajęciach.
Przewidziana na sobotę dyskoteka przyciągnęła najliczniejsze grono uczestników.
W pierwszej części wzięli udział najmłodsi i dla nich przygotowano ciekawe zajęcia:
wspólne tańce, rywalizacje konkursowe, oraz ciekawe zabawy. Dzięki temu w tejże grupie było dużo radości, śmiechu i świetnej zabawy.
Nieco później, czyli wieczorem salę zabaw zajęła starsza grupa młodzieży z naszej miejscowości - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zabawa szybko się rozkręcała , jednak wszystko co dobre szybko się kończy
a więc i ta zabawa dobiegła końca szybciej niż chcieliby tego jej uczestnicy. Pocieszeniem dla nich była zapowiedź balu karnawałowego w sobotę 12 lutego.

TYDZIEŃ II
Drugi tydzień zimowego wypoczynku w Łopusznej minął równie ciekawie jak poprzedni.
Zajęcia rozpoczęły się we wtorek a dzieci , które w nich uczestniczyły bawiły się , brały udział w konkursach i zabawach zręcznościowych.
Środa była dniem rozgrywek tenisowych. Rywalizowali między sobą chłopcy ( dziewczyny nie dopisały) ze szkoły podstawowej i gimnazjaliści. W rozgrywkach wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody. Trzeba przyznać, że uczestnicy bardzo przeżywali konkurs i starali się pokonać przeciwnika. Wiadomo jednak ,że muszą być
i zwycięzcy i pokonani.
Najważniejsze było to, że dobrze się bawili i dzięki turniejowi chociaż na chwilę odeszli od ekranu komputera.
Następny dzień – czwartek - to znowu spotkanie najmłodszych, w czasie którego organizatorzy zadbali o to aby czas spędzony wspólnie w Gminnym Ośrodku Kultury był przyjemny i równocześnie pożyteczny. Na początek więc Pani z biblioteki – Alina Nenko przeczytała fragment książki dla dzieci.
Dalej pod okiem Pani Marii Chowaniec z GOK-u wszystkie dzieci przygotowały masę solną, z której potem lepiły różne postacie. Wykończeniem tego dzieła było pomalowanie ulepionych figurek i umieszczenie prac na zorganizowanej wystawie.
Piątek to dzień zajęć kulinarnych w GOK-u. Jedzenie jest podstawą egzystencji człowieka czego dowodem był liczny udział dzieci w tych właśnie zajęciach.
Chodziło o pokazanie jak przygotowuje się najprostsze potrawy i że można to zrobić samodzielnie.
W związku z tym wszyscy uczestnicy warsztatów kulinarnych brali czynny udział w przygotowywaniu posiłku. Tym razem dzieci robiły zapiekanki z pieczarkami( ulubione, pożywne i niezbyt trudne do wykonania danie) oraz szyszki z ryżu dmuchanego.
Przygotowane potrawy zostały na końcu skonsumowane przez ich wykonawców.
Ostatni dzień ferii – sobota – to czas zabawy, tańców i przebieranek albowiem dzisiaj w GOK-u zorganizowano bal karnawałowy. A jak bal to konkurs na najciekawsze przebranie – oczywiście z nagrodami. Trzeba przyznać, że pomysłów młodym ludziom nie brakowało, za które zostali oczywiście nagrodzeni. Były także konkursy i wspólne zabawy. Muzykę do tańca puszczał kolega Szymon Florczyk , bo przecież gusty swoich koleżanek i kolegów zna najlepiej. I tak oto w przyjemny sposób dobiegły końca zimowe ferie w Łopusznej - następne dopiero za rok.
Organizatorzy dziękują paniom z GOK-u Irenie Pasoń i Władysławie Chowaniec za pomoc przy spotkaniach z dziećmi a Paniom: Dyrektor Józefie Kuchta oraz Dyrektor Marii Bednarczyk za ufundowanie drobnych nagród na konkursy organizowane w czasie ferii.