Świetlica Wiejska w Pyzówce (filia Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej) zorganizowała, przy współudziale Biblioteki Publicznej, zajęcia plastyczne podczas ferii zimowych. Uczestnikami zajęć byli uczniowie Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Zajęcia prowadziły panie nauczycielki z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Targu: mgr Zofia Maria Mrożek oraz mgr Maria Bogdał (plastyczki).

Pierwszy tydzień:
Poniedziałek - kalkomania; temat karmnik oraz taniec.
Wtorek - malarstwo na folii; matka w oczach dziecka (prace na konkurs).
Czwartek - grafika; exlibris. Zajęcia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Nowym Targu. Po skończeniu zajęć udaliśmy się jeszcze do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie można było obejrzeć wystawę Transgraniczny Trakt Tradycji. Otrzymaliśmy też wszyscy książkę Przewodnik po pracowniach rzemieślniczych Podtatrza, płytę i pocztówki, dotyczące wystawy.
Sobota - malarstwo; rodzina, cz.1 (rodzina smutna, prace na konkurs).
Drugi tydzień:
Poniedziałek - ceramika; aniołek. Zajęcia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Nowym Targu.
Wtorek - sgrafitto oraz origami.
Czwartek - Paul Klee-zabawa kolorem (prace na konkurs).
Sobota - malarstwo; rodzina, cz.2 (rodzina wesoła, prace na konkurs).

Zajęcia trwały po trzy godziny lekcyjne (od 15.00 do 17.15). Frekwencja była znakomita. Sposób prowadzenia zajęć był ciekawy. Prowadzące panie pokazywały nieznane nam techniki plastyczne i wprowadzały fachową wiedzę poprzez opowiadania.