Zakup zestawu komputerowego dla Czytelnika oraz instalacja Internetu w Bibliotece była doskonałą okazją do przeprowadzenia zajęć „Bezpieczny Internet”. Ideą przyświecającą zajęciom jest propagowanie bezpiecznego korzystania z Sieci przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę.

Zajęcia adresowane były do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Odbywały się w każdą środę marca na podstawie scenariusza Akademii Orange dla Bibliotek:
1. Powitanie, wstęp i przygotowanie do ćwiczenia.
2. Prezentacja Sieciaków i Sieciuchów z książeczki do ćwiczeń.
3. Prezentacja I części kreskówki Sieciaki oraz konkurs w formie pytań dotyczący obejrzanej kreskówki.
4. Prezentacja II części kreskówki Sieciaki oraz konkurs w formie pytań dotyczący obejrzanej kreskówki.
5. Przerwa.
6. Ćwiczenie Sieciuchowa Łamigłówka Misja nr 3.
7. Prezentacja III części kreskówki Sieciaki oraz konkurs w formie pytań dotyczący obejrzanej kreskówki.
8. Poznajemy zasady bezpieczeństwa:
NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH.
ZABEZPIECZ SWÓJ KOMPUTER.
MÓW, JEŚLI COŚ JEST NIE TAK.
NIE UFAJ OSOBOM POZNANYM W SIECI.
9. Zakończenie: zostajemy Sieciakami, podpisanie Internetowej umowy, wręczenie książeczek oraz zakładek do książki.