W dniach 25 i 26 maja w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku dzieci wykonywały prace plastyczne dla swoich mam. W pierwszym dniu zostały zaprojektowane i wykonane laurki. Z kolorowych kartek dzieci wycinały m.in. motylki. W środku zaś umieszczały swoje życzenia. Natomiast w Dniu Matki dzieci malowały gipsowe serduszka i kwiatki. Zabawa nie była taka prosta, gdyż część pracy należało wykonać palcami, a część pędzelkiem. Mieszanie kolorów też nie należało do łatwizny. Każdy czuł jednak, że jego dzieło jest idealnym prezentem dla swojej mamy.