„Wakacje z książką i nie tylko...” w Gminnej Bibliotece Publicznej
i w Świetlicy w Waksmundzie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie wraz ze Świetlicą przygotowała na wakacyjne miesiące ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży. Wakacyjne zajęcia odbywały się w dniach od 1.08 do 12.08.2011 r. w godzinach popołudniowych.
Przez pierwsze trzy dni uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych - rzeźbieniu w glinie, które poprowadził Pan Ryszard Klamerus. Podczas tych zajęć uczestnicy zapoznali się z jedną z technik rzeźbiarskich i sami wykonali niewielkie prace w glinie. Warsztaty te rozpoczynały się od spotkania z Panią Renatą Klamerus, która czytała fragmenty swojej świeżo wydanej książki pt. „Tami z Krainy Pięknych Koni”.
Podczas kolejnych trzech dni dzieci uczyły się sztuki fotografowania. Warsztaty fotograficzne prowadził ciekawie Pan Wiesław Nalewajski.
Dużą atrakcją było spotkanie z Krzysztofem Wnukiem aktorem Teatru Witkacego w Zakopanem. Podczas tego spotkania można było pobawić się w aktora i przekonać samemu jak trudno zagrać smutek gdy jest się radosnym, serdeczność gdy się jest złym i odwrotnie.
Każde z tych spotkań cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Podczas wszystkich tych spotkań, warsztatów czytane były fragmenty książek, można było pograć w gry planszowe, bilard, tenis, rozwiązać krzyżówkę, zagadkę, czy wspólnie pobawić się w „co by było gdyby”.

Wakacyjne zajęcia zakończyły się spotkaniem przy grillu. Z prac plastycznych oraz amatorskich fotografii wykonane zostaną wystawy.
Zajęcia zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Okazuje się, że Biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem i niekiedy wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko aby atrakcyjnie spędzić wolny czas.