Biblioteka Publiczna w Ostrowsku i w Klikuszowej postanowiła regularne zapraszać do swoich placówek dzieci w wieku przedszkolnym na głośne czytanie książek. Akcja nosi tytuł ,,By czytanie pobudzało wyobraźnię!”
Bibliotekę Publiczną w Klikuszowej we wtorki odwiedzają dzieci ze Szkoły Podstawowej z Obidowej, a w piątki dzieci mieszkające na miejscu.
Natomiast we czwartki Biblioteka Publiczna w Ostrowsku gości w swoich progach dzieci ze szkoły z tej miejscowości.
Na spotkaniach nie tylko są czytane ksiązki, ale także podejmowane są rozmowy z dziećmi na tematy poruszane w utworach. Czasami są również przeprowadzane małe konkursy, mające na celu zapewnienie miłej i przyjaznej atmosfery oraz zabawy. Zawsze na zakończenie każdej wizyty dzieci dostają zadanie do wykonania. Z kolei na następnym spotkaniu są one pytane o jego wykonaniu. Dzieci chętnie się zgłaszają do odpowiedzi i śmiało wyrażają swoje zdanie, a także licznie uczestniczą w dyskusjach