W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Dębno, Gronków, Harklowa, Klikuszowa, Krauszów, Krempachy, Ludźmierz, Łopuszna, Nowa Biała, Morawczyna, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Waksmund.
Komisja przesłuchała 27 uczestników ze szkół podstawowych i 4 uczestników z gimnazjów.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.
Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.
Komisja wyłoniła laureatów :
Kategoria I - klasy I-III (szkoły podstawowe) :
Mistrz czytania - Hubert Kukla z Ostrowska
Wyróżnienia - Kacper Kwiatkowski z Klikuszowej
Patryk Kubowicz z Pyzówki

Kategoria II – klasy IV –VI :
Mistrz czytania – Dawid Brynkus z Klikuszowej
Wyróżnienia – Paweł Matuszek z Obidowej
Piotr Czwałga ze Szlembarku

Kategoria III (gimnazja)
Mistrz czytania – Paweł Waras z Łopusznej
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy.

Gościem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania był Robert Karwat z zawodu dziennikarz, autor baśni, bajek, opowiadań, esejów, wierszy, opowieści fantastycznych. Laureat konkursów literackich: „Miłość niejedno ma imię”, „Ad Absurdum”, „O kwiat niezapominajki”. Publikował w takich czasopismach, jak „AKANT ”, „Hop i Siup”, „Znad Popradu”, „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”, „Arkusze Literackie”.
Autor spotkał się także z gimnazjalistami w Krempachach , oraz z przedszkolakami i dziećmi z klasy I i II w Bibliotece Publicznej w Gronkowie.