15 lutego (środa) byliśmy w pracowni ceramicznej. Tam powstały nasze pierwsze prace ceramiczne. Tematem warsztatów były „marcowe koty”. W tajniki pracy w glinie wprowadzała nas p. mgr Zofia Mrożek – nauczycielka PMDK.
Natomiast w następną środę (22 lutego), p. mgr Maria Bogdał pokazała nam techniki różne. Najdokładniej poznaliśmy monotypię. Dowiedzieliśmy się, że monotypia (gr. monos – jeden, typos – odbicie) jest to artystyczna technika graficzna wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Przypomnieliśmy też sobie znaczenie słowa abstrakcja.
Biblioteka Publiczna w Rogoźniku składa serdeczne podziękowania PMDK w Nowym Targu za zorganizowanie zajęć oraz za możliwość zwiedzenia pracowni modelarstwa lotniczego i pracowni rzeźby.